Saturday, June 9, 2012
Miliony Amerykanów w wieku 19-29 lat rezygnuje z leczenia ze względu na rosnące koszty opieki zdrowotnej – wynika z opublikowanego w piątek raportu.
Badanie Commonwealth Fund sugeruje, że 41 procent osób pomiędzy 19 a 29 rokiem życia nie udało się do lekarza w ciągu ostatniego roku ze względów finansowych. Wśród osób nieubezpieczonych odsetek ten wynosił 60 procent.
Młodzi Amerykanie nie wykupują recept, nie wykonują zaleconych badań, unikają wizyt u lekarza i rezygnują z porady u specjalisty w sytuacji, gdy występuje taka potrzeba. Lekarze potwierdzają, że pacjenci przestają słuchać, gdy tylko poda im się koszty leczenia.
36 procent badanych mówiło, że ma problemy z zapłatą rachunków za opiekę medyczną lub robi to z opóźnieniem. Ponadto 43 proc. wykorzystało na spłatę wszystkie swoje oszczędności, a około jednej trzeciej nie mogło później spłacić studenckiej pożyczki czy zapłacić czesnego lub opóźniło przez dług plany zawodowe.
Doktor Jeffrey Hausfeld, właściciel biura obrotu należnościami medycznymi, dodaje, że na przestrzeni ostatnich kilku lat ilość długów młodych osób wzrosła dwukrotnie. – Młodzi ludzie nie mają na to budżetu. Mają na głowie rachunek ze szpitala na 10 tysięcy dolarów i nie wiedzą, co robić.
Nic więc dziwnego, że wiele osób (połowa respondentów badania) korzysta z przepisu ustawy zdrowotnej podpisanej przez Obamę, który pozwala osobom do 26 roku życia na korzystanie z ubezpieczenia rodziców. Departament Zdrowia oszacował, że od września 2010 r. skorzystało z tego prawa 2,5 mln osób.
as
Copyright ©2012 4 NEWS MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.